شرایط تحصیل در دانشگاه های در گرجستان 2019

4 سال پیش
شرایط تحصیل در دانشگاه های در گرجستان
Rate this post

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

هزینه های پایین اجاره مسکن، زندگی ارزان، پذیرش مدرک در بازار بین المللی و مشارکت گرجستان در برنامه های آموزش عالی اروپا (EHEA)، جنبه های اصلی افزایش دانشجویان خارجی در دانشگاه های گرجستان است.

در سال 2006، گرجستان قراردادی با اتحادیه اروپا امضا کرد. سیستم آموزش و پرورش گرجستان سازگار با سیستم آموزشی اروپا و فراهم کننده تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. در گرجستان، اخذ درجه کارشناسی ارشد و دکتری بستگی به خواسته های دانش آموزان دارد.

آموزش عالی در گرجستان نه تنها برای مردم گرجستان بلکه برای دانشجویان خارجی نیز برنامه هایی دارد.

بخش های روسی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی در دانشگاه های برجسته گرجستان در زمینه های مختلف، پزشکی، حقوق، اقتصاد، تجارت و فنولوژی دایر هستند.
هزینه تحصیل در دانشگاههای گرجستان از 1000 دلار تا 5000 دلار در سال است.

به عنوان یک واقعیت، آموزش پزشکی در کشورهای دیگر بسیار گران تر از گرجستان است. به همین دلیل است که هر ساله این منطقه محبوب ترین دانشجویان خارجی است.

 

خارجی ها چگونه در گرجستان وارد دانشگاه می شوند؟
متقاضیان خارجی برای پذیرش در موسسات آموزش عالی در گرجستان فقط باید گواهینامه تحصیلات متوسطه را ارائه دهند. آنها نیازی به امتحانات ملی متحد (کنکور) ندارند، اما آنها باید مبلغ کامل برای تحصیلات دانشگاه را پرداخت کنند. در صورتی که دانشجویان مایل به دریافت کمک های دولتی باشند، باید دره کلاس UNE را در یک برنامه آموزش در گرجستان بگذراند. در صورت موفقیت آمیز بودن امتحانات آنها می توانند کمک مالی دریافت کنند و حداکثر تا 100٪ هزینه های دانشگاه را دریافت خواهند کرد.

مطالب مفید پیشنهادی
الفبای مخدرولی گرجی

دانشگاه های گرجستان که به زبان روسی تدریس می کنند
لیست دانشگاه هایی که می توانید در آنها به زبان روسی تحصیل کنید، کوچک است.

دانشگاه ایالتی تفلیس و دانشگاه ایالتی جاواخیشویلی

تحصیل در زمینه هایی مانند مطالعات قفقاز، روسیه شناسی، روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی به زبان روسی ممکن است.

دانشگاه فنی گرجستان برنامه هایی به زبان روسی ارائه می دهد: ساخت سیستم های تامین آب و زهکشی، مهندسی برق، مخابرات، فن آوری نفت و گاز، معدن و تجارت نفت، صنایع گاز، معماری، مدیریت بازرگانی، روابط بین الملل، روزنامه نگاری، علوم رایانه، مدل سازی کامپیوتری و مهندسی فیزیک.
دانشگاه ایالتی تفلیس تنها دو بخش روسی زبان را ارائه می دهد: مدیریت تجارت و دندانپزشکی.

دانشگاه پزشکی تفلیس برای دانشجویان روسی زبان برنامه آموزش پزشکی و یک برنامه آموزش دندانپزشکی ارائه می دهد.

 

برنامه دولتی برای اقلیتهای ملی
برای اعضای اقلیت های قومی که شهروندان گرجستان هستند اما به گرجی صحبت نمی کنند، مرکز ملی سنجش و ارزیابی، آزمون های کشوری را ترجمه می کند. آنها می توانند امتحانات خود را به زبان آذری، ارمنی یا روسی ارائه و نتایج را به دانشگاه منتقل کنند. آنها فقط باید یک امتحان در مورد زبان و ادبیات گرجی بگذراند.

علاوه بر این، دولت به آنها فرصت می دهد تا پس از قبول شدن امتحان در مهارت های زبان مادری و پس از اتمام دوره ی فشرده ی یک ساله زبان گرجی، در یک موسسه عالی آموزشی ثبت نام نموده و تحصیلات خود را در هر دانشگاه دیگر به تصمیم خود ادامه دهند.

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

دانشجویان خارجی در گرجستان
طبق آمار خدمات ملی، 8000 دانشجوی خارجی در سال 2018-2019 در دانشگاه های دولتی و خصوصی در گرجستان تحصیل می کنند. در مقایسه با سال تحصیلی گذشته، تعداد آنها با 1369 نفر افزایش یافته است.

مطالب مفید پیشنهادی
آزمون آیلتس در گرجستان

اکثر دانشجویان خارجی در دانشگاه های خصوصی تحصیل می کنند. اکثریت این دانشجویان عمدتا شهروندان آذربایجان هستند.
در مورد دانشگاه های دولتی، بیشتر دانشجویانی از هند هستند.

از دانشجویان خارجی، 3600 نفر دانشجویان مقاطع کارشناسی و 4400 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی میباشند.

اکثر دانشجویان دوره کارشناسی بخش های علوم اجتماعی، کسب و کار و حقوق را انتخاب کرده اند و اکثر دانشجویان در مقاطع بالاتر، در رشته های پزشکی، بهداشت و رفاه اجتماعی مشغول به تحصیل هستند.

دانشجویان خارجی از کشورهای مانند چین، ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، روسیه، اسرائیل، بریتانیا، فرانسه، اسپانیا و دیگران برای ادامه تحصیل به گرجستان می روند.

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

مرکز آموزش مادام العمر
برای حمایت از آموزش مداوم در TSU، مرکز توسعه و آموزش مداوم تاسیس شده است. برای برآورده کردن هدف اصلی مرکز، کارکنان مرکز خدمات اداری و برنامه های آموزشی مداوم را برای پاسخگویی به نیازهای گرجستان و همچنین برگزاری سمینارها و آموزش های مختلف برای آموزش کارکنان دانشگاهی و اداری فراهم می کنند.

برنامه های توسعه تحصیلی و آموزش مداوم را می توان به دو دسته تقسیم کرد: آموزش مداوم درونی برای دانشکده TSU و ادامه آموزش عمومی. این مرکز با برگزاری کنفرانس ها و سمینارهای مختلف برای دانشکده های کنونی TSU و پرسنل اداری، آموزش های داخلی را انجام می دهد و بر اساس پرسشنامه ها و تحقیقات علمی که نیازهای آموزشی، تکنولوژیک و تجاری جامعه گرجستان را ارزیابی می کنند، TSU دوره های مختلف آموزشی و دوره های کوتاه مدت را برای توسعه مهارت های حرفه ای عمومی یا خاص طراحی و اجرا می کند.

مطالب مفید پیشنهادی
آزمون های بین المللی در گرجستان

علاوه بر برنامه های آموزش مداوم که در بالا ذکر شد، 13 برنامه معتبر برای توسعه حرفه ای معلمان در TSU وجود دارد.

در حال حاضر، TSU در پروژه “SIRUS” (برنامه استراتژی دانشگاهی فراگیر و پاسخگو) شرکت می کند که توسط دانشگاه های اروپایی و سازمان های شریک توسعه یافته است. پروژه “SIRUS” در پی تحقق برنامه های آموزشی مداوم در دانشگاه های شرکت کننده است. 29 دانشگاه از 18 کشور شرکت کننده در این پروژه هستند.

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

دانشگاه جورجیا
دانشگاه جورجیا، تفلیس یکی از دانشگاه های برجسته در گرجستان است. آنها تنها چند دوره متوسطه انگلیسی دارند که شامل پرستاری، مدیریت بازرگانی و MBA می شوند. بخش فناوری اطلاعات به زبان انگلیسی نیز به زودی عرضه خواهد شد. مأموریت دانشگاه گرجستان گسترش دانش و آموزش دانش آموزان به گونه ای است که با موفقیت های حرفه ای و / یا پیشرفت های علمی که براساس صداقت، عزت، سخاوت روح، کار سخت و حرفه ای به مدارج تحصیلی آنها کمک خواهد کرد تا جامعه فرهنگی، وفادار، دموکراتیک، انسانی، اخلاقی و فیزیکی سالم با سطح بالایی از آگاهی مدنی تشکیل دهند.

در پایان سال 2012، دو استاد دانشگاه ایالتی گرجستان و دانشگاه فنی گرجستان تصمیم گرفتند تا مرکز مطالعات آمریکا را تأسیس کنند که مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات آمریکایی را ارائه دهد. هدف از کار این مرکز مطالعه و پژوهش ایالات متحده آمریکا – یکی از موفق ترین کشورهای جهان بود. بعدها، برنامه های مشابه در مطالعات اروپایی ارائه شد. با توجه به آرزوی دانشجویان کارشناسی ارشد، این برنامه ها به گونه ای طراحی شده است که به آنها امکان می دهد تا نه تنها درباره ایالات متحده آمریکا یا اروپا مطالعه کنند، بلکه همچنین می توانند در مدل مدیریت غربی یکی از حوزه های مختلف زندگی اجتماعی: اداره دولتی، اداره امور تجاری، مدیریت فرهنگ و آموزش و پرورش و غیره نیز مطالعه نمایند.

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه جورجیا

مطالب مفید پیشنهادی
امتحان آیلتس

در تاریخ 21 ژوئیه 2004، دانشکده علوم اجتماعی، با مسئولیت محدود تاسیس شد. در همان سال 2004، شرکا تصمیم گرفتند موسسه عالی آموزشی، یک دانشگاه، بر اساس دانشکده علوم اجتماعی تاسیس کنند. موسسه به نام دانشگاه علوم اجتماعی جورجیا نامگذاری شد. بنیانگذاران دانشگاه، اساسنامه دانشگاه، ساختار و بدنۀ عالی نظارت آن – هیئت امنا را توسعه دادند. اولین جلسه هیئت امنا در تاریخ 24/03/2005 برگزار شد. دکتر آلاسانیا رئیس هیئت امنا شد. دکتر سنادزه ریاست دانشگاه را انتخاب کرد. در سال های 2005 – 2007 دانشگاه به میزان قابل توجهی افزایش یافت. برنامه های سطح کارشناسی در برنامه های کارشناسی ارشد اضافه شده است. این دانشگاه اولین دانشجوی دوره کارشناسی خود را در سپتامبر 2005 ثبت نام کرد. در پاییز سال 2006، دانشگاه اولین برنامه های دکترای خود را آغاز کرد. فارغ التحصیل رشته اول دکترای حرفه ای است که پروفسور ادوارد رابرت است. پس از آنکه اعتبارات خود را به دانشگاه منتقل کرد و از جلسه شورای دانشگاه دفاع کرد، درجه او به او تعلق گرفت.

 

دانشکده ارتباطات دانشگاه جورجیا

دانشکده ارتباطات گرجستان تاکنون قرارداد تبادل دانشجویان بین المللی با دانشگاه های مشهور و برجسته جهان مانند دانشگاه اسکرانتون، دانشگاه مرکزی فلوریدا، کولاژ لکلند (ایالات متحده آمریکا)، دانشگاه لیل (فرانسه)، دانشگاه مونتر (آلمان) برقرار کرد. و دانشگاه Sapienza (ایتالیا) برقرار نموده است.
در سال 2010، در دانشگاه جورجیا، برای اولین بار در فضای اتحاد جماهیر شوروی، OPIC، 8 میلیون سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های دانشگاه انجام داد و برای کشت استاندارد های غربی استفاده شد. دقیقا توسط سرمایه OPIC ما انجام تعمیر کار از ساختمان تازه خریداری شده است. این ساختمان در تابستان سال 2012 انجام خواهد شد، در آن 3000 دانش آموز قرار خواهد گرفت. طراحی ساختمان جدید مطابق با استانداردهای مدرن است که به معنای شنوایی کامل، اتاق های کامپیوتر، مراکز رسانه ای و سایر شرایط است که ویژگی های دانشگاه های مدرن است. علاوه بر این واقعیت که دانش آموزان در یک مکان راحت تحصیل خواهند کرد، آنها همچنین فرصتی برای مشارکت در امور آکادمیک مانند: دیدار در باشگاه ها، حضور در سمینارها و مشارکت در آموزش برای پیشرفت شغلی خود خواهند داشت.

مطالب مفید پیشنهادی
امتحان آیلتس در خارج از کشور

دانشگاه جورجیا یکی از دانشگاه های برتر اروپا است، در زیر دوره های در دسترس، پیگیری هزینه ها و روند گام به گام درج شده است.

متوسط هزینه تحصیل در دوره های دانشگاهی به زبان انگلیسی در گرجستان:
پزشکی …………… (6 سال) ——- $ 5500 دلار در هر سال
پرستاری ……………… (4 سال) ——- 3،500 دلار در هر سال
داروسازی …………… (4 سال) ——- $ 4،000 دلار در سال
دندانپزشکی ………….. (4 سال) ——- $ 4800 دلار در سال
فیلسوف انگلیسی .. (4 سال) ——- $ 3000 دلار در سال
روابط بین الملل ………… (4 سال) ——- $ 4000 دلار در سال
علوم …………. (4 سال) ——- $ 4000 دلار در سال
مهندسی کامپیوتر ……….. (4 سال) ——- $ 4000 دلار در سال
مهندسی الکترونیک ………… (4 سال) ——- $ 4000 دلار در سال
مهندسی عمران. (4 سال) ——- $ 4000 دلار در سال
مدیریت ……….. (4 سال) ——- $ 4،000 دلار در سال
کارشناسی ارشد مدیریت امور مالی  …. (2 سال) – 4000 دلار در هر سال
اداره آموزش و پرورش  ………….. (2 سال) – 3000 دلار در هر سال
حقوق بین الملل  …………. (2 سال) – $ 4،000 دلار در سال

گرجستان کشوری واقع در اوراسیا و یکی از اعضای ناظر اتحادیه اروپا و ناتو می باشد. گرجستان با وجود اینکه در هر دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد اما قوانین این کشور همانند قوانین کشورهای اروپایی می باشد. گرجستان در سال های اخیر از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و دارای دانشگاه هایی با اعتبار بین المللی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به یکی از بزرگ ترین و پرطرفدارترین دوره های تحصیلی در کل جهان تبدیل شده است با این حال تعداد کمی دانشگاه معتبر در سطح بین المللی وجود دارد و گرجستان یکی از کشورهایی است که سریع ترین رشد علمی به خصوص در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در جهان داشته است.

مطالب مفید پیشنهادی
فرهنگ مردم گرجستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان طرفداران بیشتری نسبت به سایر رشته های تحصیلی دارد زیرا رشته هایی بسیار کارآمد، انعطاف پذیر، پر انرژی و دارای برنامه های آموزشی با بالاترین کیفیت می باشد. دانشگاه های علوم پزشکی در گرجستان دارای رتبه های علمی بسیار بالایی در سطح جهانی و اعتبار بین المللی می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه های در گرجستان

شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی در گرجستان

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان میبایست سابقه علمی بسیار خوبی داشته باشند و در دروس زیست، ریاضیات، فیزیک و شمی نمرات بالایی داشته باشند سپس متقاضیان می توانند با شرکت در آزمون ورودی و اخذ نمره قبولی در دانشگاه مورد نظر خود به تحصیلات خود در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی ادامه دهند. بورسیه به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد بنابراین تحصیل رایگان نیست.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور گرجستان 6 سال به طول می انجامد که شامل 2 دوره اصلی می شود: مرحله اول که دوره مقدماتی پزشکی نام دارد 2 سال به طول می انجامد که دانشجویان در این دوره تحصیلی دروسی همچون: زیست شناسی، فیزیک، شیمی، مهارت های ارتباطی و … را مطالعه می نمایند. مرحله دوم تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در گرجستان به صورت کامل و یکپارچه 4 سال به طول می انجامد که خود دارای 4 دوره اصلی می باشد که عبارتند از:

 • مرحله اول مبانی پزشکی: دانشجویان در این دوره تحصیلی با سلامت انسان و بیماری ها آشنا می شوند.
 • مرحله دوم برنامه های کاربردی علوم پزشکی: دانشجویان در این مرحله تحصیلی دانش پایه پزشکی را فرا می گیرند.
 • مرحله سوم: کشف: این دوره شامل مطالعات علمی یا پزشکی بالینی، مدیریت مراقبت های بهداشتی، اخلاق پزشکی و … می باشد.
 • مرحله چهارم: ترجمه علوم پزشکی: در این مرحله دانشجو این فرصت را دارد که دوره کارآموزی خود را به عنوان یک پزشکی در برترین بیمارستان های گرجستان سپری نمایند.
مطالب مفید پیشنهادی
شرایط اخذ اقامت گرجستان

اغلب دروس در دانشگاه های پزشکی گرجستان به زبان انگلیسی ارائه می شود. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در هر سال حدود 5000 دلار می باشد که البته این هزینه با توجه به دانشگاه محل تحصیل و شرایط زندگی هر دانشجو متغیر می باشد.

دانشگاه ایالتی پزشکی تفلیس یکی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی در منطقه قفقاز می باشد. دانشکده پزشکی در دانشگاه دولتی تفلیس در سال 1930 تاسیس گردید که جزء اولین دانشکده های پزشکی گرجستان می باشد و دارای اعتبار بین المللی می باشد. هدف اصلی دانشگاه علوم پزشکی تفلیس، حفظ، پیشرفت و انتشار دانش می باشد.

دروس در دانشگاه پزشکی تفلیس به زبان انگلیسی ارائه می شود و از کیفیتی بسیار بالا برخوردار است از این رو مناسب ترین دانشگاه جهت تحصیل پزشکی در گرجستان برای دانشجویان بین المللی می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی تفلیس سالانه حدود 3500 دلار می باشد که دانشجویان می توانند این هزینه را طی 2 ترم تحصیلی پرداخت نمایند.

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در دانشگاه های گرجستان که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است رشته دندانپزشکی می باشد. تحصیل دندان پزشکی در گرجستان 4 سال به طول می انجامد. کالج دندانپزشکی گرجستان در دانشگاه آگوستا تنها دانشکده دندانپزشکی دولتی در گرجستان می باشد که در سال 1969 تاسیس گردید.

مطالب مفید پیشنهادی
تفاوت آب و هوای گرجستان با ایران

کالج دندانپزشکی گرجستان در دانشگاه آگوستا یک برنامه 4 ساله در رشته دندانپزشکی ارائه می دهد که منجر به اخذ مدرک دکتر دندانپزشکی می شود البته برنامه های دوگانه زیست شناسی دهان نیز در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. برنامه های درسی دندانپزشکی در گرجستان شامل دوره های زیست شناسی دهان، علوم بالینی، علوم رفتاری و مدیریت می باشد.

دانشجویان رشته پزشکی در گرجستان از اوایل سال دم می توانند در سالن های سخنرانی، آزمایشگاه ها و کلینیک ها حضور پیدا کنند و جهت کسب مهارت های جدید تحت نظر و مراقب پزشک مشغول کار درمان و کار آموزی شوند. تحصیل دندانپزشکی نیاز به تمرکز و مطالعه بسیار دارد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در گرجستان در هر سال حدود 3000 تا 5000 دلار می باشد البته این هزینه شامل تمامی هزینه های دانشجویی می شود. برای شروع به کار به عنوان یک دندانپزشک و یا متخصص بهداشت دهان در گرجستان شما نیاز به یک مجوز از هیئت مدیره دندانپزشکی گرجستان دارید و این خود مستلزم فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر دندانپزشکی و شرکت در آزمون پایانی می باشد.

متقاضیان تحصیلات پزشکی گرجستان به دلیل اراده دروس به زبان انگلیسی در دانشگاه های گرجستان میبایست به زیان انگلیسی تسلط کافی را داشته باشند که مدرک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های گرجستان مدرک آیلتس 5 یا 6 آکادمیک می باشد.

مطالب مفید پیشنهادی
خرید املاک در گرجستان

دانشگاه های معتبر گرجستان :

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان می توان به هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه و کمتر از سایر کشوهای اروپایی و آمریکایی، مدارک معتبر در سطح بین المللی، تحصیل به زبان انگلیسی، امنیت بالای اجتماعی و …. اشاره کرد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی گرجستان:

 • کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • معرفی یک حساب بانکی معتبر
 • مدرک زبان
 • 6 قطعه عکس پاسپورتی
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تایید مدارک توسط سفارت

البته شایان ذکر است، فعلاً (سال 2016) ویزای یا روادید گرجستان برداشته شده است و دانشجویان نیازی به درخواست ویزا ندارند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب salva_tours
سلام هموطن من مدیر وبسایت ایرانو جرجیا هرسوالی درباره گرجستان دارین می تونین از من بپرسین. تجربه من در خدمت شماست. تجارب من، نویسندگی درزمینه صنعت توریسم در گرجستان، اجرای تور، ثبت شرکت، مشاور سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان هستش. شماره موبایل من در گرجستان557 715 557 00995 هست که بدون نیاز به سیمکارت میتونید با وایبر، واتساپ یا ایمو و از طریق اتصال به اینترنت تماس بگیرین. آیدی تلگرام من salva_tours@ توصیه می کنم که برای اطلاع درباره گرجستان به کانال تلگرام سالواتورز بپیوندید salvatours@

دیدگاه شما

بدون دیدگاه