زبان گرجستان

4 سال پیش
زبان گرجستان
5/5 - (1 امتیاز)

زبان رسمی کشور گرجستان

آشنایی با فرهنگ، زبان و الفبای زبان گرجستان برای مسافران و علاقه مندان به کشور گرجستان ضروری است.
زبان گرجی متعلق به شرق اروپا و گروه زبانهای قفقازی است. زبان گرجی را”کارتولی” می نامند (Kartuli) متعلق به خانواده Kartvélienne و از گروه زبان های قفقازی است. زبان گرجی پیوندی به گروه زبانهای شناخته شده ندارد و  بعضی از زبان شناسان آن را از همه گروه های زبانی دیگر متمایز می دانند.

چهار زبان اصلی در خانواده زبان های “کارتولی” Kartvélienne وجود دارد:

گرجی (که در گرجستان صحبت می شود)

سوان svanes (Svanuri)، در کوه های سوانتی،

مینگرلیان (Megruli)، که در Samegrelo

لاز Laz (Zanur-Chanuri) که توسط مردم ساکن شمال گرجستان، شرق ترکیه، و قوم چرکس (Tcherkesse) صحبت می شود، زبان لاز در آبخازیا، در منطقه شمال غربی قفقاز نیز استفاده می شود، لاز همچنین در منطقه داغستان و چچن و انگوش هم رواج دارد.

پکیج آموزش زبان گرجی و راهنمای سفر به گرجستان

آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

شماره تلفن پاسخگو: 09010632120

زبان گرجستان

زبان گرجی

درباره زبان مردم گرجستان

زبان گرجی دارای برخی کلمات وام گرفته از زبانهای خارجی است، اما اکثریت واژگان زبان گرجی خاص هستند. گرجی یک زبان باستانی است و دارای اسکریپت (الفبا و نوشتار) مخصوص است.

مطالب مفید پیشنهادی
آزمون آیلتس در خارج از کشور

بسیاری از دانشمندان بر این باورند که الفبای گرجی از الفبای سامی در قرن ششم تا پنجم پیش از میلاد مشتق شده است. الفبای امروزی گرجستان مدرن است، اما ریشه های اصلی را حفظ کرده است.

یک مورخ گرجی می گوید که اسکریپت گرجی در قرن سوم پیش از میلاد خلق شده است. آثار زبان گرجی از سیصد سال قبل از میلاد متعلق به دوران پادشاهی پرنواز و بر روی کتیبه ی یک موزاییک در صحرایی در فلسطین کشف شده و به عنوان قدیمی ترین کتیبه ی گرجستان شناخته شده است. کتیبه های کلیسای Sioni واقع در جنوب تفلیس، همچنین یک کتیبه قدیمی (493 م) و یک کتبیه و نسخه خطی دیگر گرجی مربوط به (864 میلادی) در صومعه سانتا کاتالینا در شبه جزیره سینا کشف شده است.

زبان گرجستان

کتاب زبان گرجی در سفر

ادبیات گرجستان
ادبیات گرجستان دارای تاریخ باستانی و قابل توجه است. قدیمی ترین اثر ادبی معروف گرجی بنام “شهادت شوشانیک” توسط یک مسیحی گرجی بنام “یاکوب سرتلی” و در سال 483 میلادی نوشته شده است. مجموعه اشعار “پلنگینه پوش” توسط شوتا روستاولی که در اواخر قرن 12 میلادی نوشته شده، درخشان ترین اثر ادبی گرجستان است. این شعر به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

زبان گرجی

مطالب مفید پیشنهادی
قیمت ملک در گرجستان

حدود پنج هزار زبان در جهان وجود دارد، البته منابع همه این زبانها در دسترس نیست و همه آنها به خوبی شناخته نشده اند، این تعداد زبان هرگز بطور کامل قابل شناسایی نیست.

در جهان زبان هایی وجود دارند که به تعداد زیادی از مردم خدمت می کنند. به عنوان مثال، زبان انگلیسی در ایالات متحده، زبان اسپانیایی در اسپانیا و آمریکای جنوبی و غیره. اما بسیاری از زبان ها فقط در یک کشور صحبت می شود. یکی از این زبانها گرجی است.

 

زبان گرجی زبان مردم گرجستان است!

زبانهای جهان با توجه به مبانی مشترک گروه بندی می شوند. منشاء مشترک به این معنی است که این زبانها در گذشته دارای یک ریشه بوده اند و از یک خانواده زبانی هستند. زبانهای دارای منشاء مشترک، زبانهای مادر نامیده می شوند. البته ممکن است زبان های فرعی و گویش های محلی از یک زبان پدید آمده باشد. بسیاری از زبانها دارای ریشه های (قومی-جغرافیایی) هستند، که از نظر زبانشناسی تا حدی شناخته شده شده و گویش های فرعی از زبان ها جدا و شناسایی شده اند. به عنوان مثال، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، رومانیایی دارای یک ریشه بنام “لاتین” هستند. به ریشه مشترک یک گروه از زبانها، خانواده زبانی هم می گویند. خانواده های اصلی زبان های معروف جهان عبارتند از: خانواده زبان های هند و اروپایی، خانواده زبانهای منطقه ترکیه یا Aalutian، خانواده زبان های سامی و دیگران.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

کدام زبان مربوط به زبان گرجی است؟

مطالب مفید پیشنهادی
اقامت در باتومی

هرودوت (مورخ یونانی)، زبان گرجی را به مصر متصل کرده. فرضیه های دیگری نیز وجود دارد، این مسئله در قرن های هفدهم و هجدهم بیشتر مورد بررسی قرار گرفته است. در زمان های مختلف، دانشمندان مختلف دیدگاه خود را نسبت به مبدأ زبان گرجی بیان کردند. در قرن نوزدهم، در طول تاریخ گرجی ها تلاش کرده اند که ریشه زبان خود را به زبانهای اروپایی متصل بدانند. با وجود این واقعیت که محققان اروپایی مانند (ماری بروس، فرانتس بوپ …) به طور جدی تلاش کرده اند تا این دیدگاه را نفی کنند؛ همچنان در اروپا عقیده ای در مورد تمایز زبان گرجی از زبانهای اروپایی وجود دارد.

در سال 1864، فریدریش مولر اثری را منتشر کرد و در آن استدلال کرد که زبانهای گرجی-قفقازی گروه بزرگی از زبانهای مستقل هستند. این دیدگاه به اشتراک گذاشته شده و همچنان نیز یک نظریه معتبر محسوب می شود.

زبان های مرتبط با زبان گرجی اکثرا از زبانهای ساکنان منطقه قفقاز می باشد: Kartvelian (SVAN، Laz و Mingrelian) آبخازی-Adyghe، زبان های چچن و اینگوش و داغستان. در علم زبانشناسی این گروه زبانها، خانواده ایبرو قفقازی نامیده می شوند. البته اصطلاح زبانی Ibero-Caucasian کاملا در مورد همه کشورهای این مطقه مصداق ندارد.

در ذیل گروه زبانهای قفقازی: زبان ارمنی، آذری و اوستی، قرار نمی گیرند.

مطالب مفید پیشنهادی
قیمت املاک در گرجستان

بیش از 30 زبان در خانواده Ibero-Caucasian وجود دارد. این زبانها عمدتا در قلمرو قفقاز ساکن هستند. چهار گروه اصلی در خانواده زبانهای “ایبرو قفقازی” عبارتند از:

1. گرجی (سوان، منگرلیان و لاز)

2. چرکسی (Abkhazian، Adygheuri، Abkhazian، Abazuri، Circassian، Kabardian)

3. چچنی (Chachan، Ingush، Batsaburi)،

4. داغستانی (Khunti، Andiuri، Didiuri، Lakur، Darguuli).

زبان گرجستان

آموزش زبان گرجی

 

زبانهای فراموش شده قفقازی

گروه زبانهای اورارتو از huritul، هیتی، ایلامی، سومری و پروتو … که  همگی جزء زبانهای مرده و متروک هستند، برای مدت زمان طولانی، از نظر علم زبانشناسی، با زبان گرجی دارای اتصالات ژنتیکی بوده اند و همگی از یک تمدن باستانی گرفته شده اند.

زبان گرجی همچنین از نظر ژنتیکی با زبان منطقه باسک (در اسپانیا) اشتراکاتی دارد. زبان مردم باسک تنها زبان دارای شباهت با زبان گرجی در قفقاز است. باسک در شبه جزیره پارما است مردم باسک در اسپانیا و فرانسه زندگی می کنند.

فرضیه اتصال زبانهای باسک و گرجستان از قرن بیستم پیدا شد. این فرضیه در قرن بیستم محبوبیت به دست آورد. هنگام بحث در مورد این مسئله، بسیاری از سوالات مطرح می شود. اول از همه اینکه زبانهایی که خیلی دور هستند چطور می توانند باهم ریشه مشترک داشته باشند؟

پکیج آموزش زبان گرجی و راهنمای سفر به گرجستان

آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

شماره تلفن پاسخگو: 09010632120

زبان گرجی زبان ادبی است. قدیمی ترین آثار ادبی در قرن پنجم به این زبان ایجاد شده است. از متن “شهادت شوشانیک” می توان سیر توسعه زبان ادبی گرجی را مشاهده کرد. از قرن شانزدهم زبان ادبی گرجستان در حال تغییر، بهبود و توسعه می باشد و اکنون زبان گرجی به سطح عالی رسیده است. امروزه زبان گرجی یکی از زبانهای متمدن و بسیار پیشرفته ادبی است.

مطالب مفید پیشنهادی
زبان گرجی قدیمی

تاریخچه زبان گرجی اثبات کرده است که:

زبان گرجی پایه و اساس وحدت گرجستان است.

زبان گرجی وحدت فرهنگ گرجی را تضمین می کند.

زبان گرجی kartveleta یا “روح الهی” است.

زبان گرجی “ستون اصلی ملیت” در گرجستان است.

زبان گرجی زبان رسمی و دولتی گرجستان است.

امروزه در آبخازیا و گرجستان، زبان گرجی بعنوان زبان رسمی در نظر گرفته شده و زبان دولت است.

دولت گرجستان فراهم کننده امکانات توسعه زبان گرجی، ترویج فرهنگ، آموزش و مطالعه علمی آن است.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

آشنایی بیشتر با زبان گرجی
زبان گرجی یک ابزار ضروری برای حفظ و گسترش فرهنگ گرجستان و یک عامل مهم در پیشرفت کشور، ساخت آن، و رشد خودآگاهی ملی است. زبان ملی گرجستان در گذر از تاریخ پرفراز و نشیب، نقاط عطف، دوران سخت و آسان، و تمام مراحل لازم برای رشد را داشته است. توسعه فرهنگی، گذشته غنی و پایداری مردم گرجستان، باعث تضمین توسعه سریع زبان قدرتمند گرجی، این ثروت مردم گرجستان است.

زبان گرجی زبان مشترک قبایل گرجستان است. این قبیله ها ملت گرجی را تشکیل می دهند: گرجی ها، مینگرلیان، سوان و لاز.

از نقطه نظر فرهنگی و تاریخی، مفهوم «زبان گرجستان” شامل هر چهار دسته از زبان گرجی می شود. ملت گرجستان مجموع این چهار قبیله اصلی کارتولی هستند، زبان گرجی دلیل اتحاد همه گرجی ها است.

مطالب مفید پیشنهادی
گرجستان

وحدت قبایل در گرجستان دستاورد قرن ها تلاش است. در قرون وسطا این فشردگی به طور قابل توجهی به وحدت قبایل تحت فرمان دولت گرجستان و پذیرش یک زبان ادبی ملی کمک کرده است.

زبان گرجی از لحاظ تاریخی قدرتمند ترین عامل تقویت ملی بوده است.

زبان ادبی گرجستان نقش بسیار مهمی در حفظ وحدت ملت، دولت و شکل دادن به چشم انداز ملی ایفا کرده است. این زبان عامل اصلی در روند توسعه تاریخی تمام گرجی ها بود.

زبان ادبی گرجی مبنای آزادی مردم گرجستان در قرن های گذشته بوده است.

زبان گرجی متعلق به زبان های متمدن جهان است. در این زبان تاریخ گذشته از ثروتمندترین ادبیات، هم اصلی و ترجمه شده بوده است. منابع مذهبی، فلسفی و کلامی، سکولار، تاریخی، آموزشی و شخصیت های دیگر، از این ادبیات متاثر بوده اند.

زبان گرجی از جمله عناصر حفظ ادبیات بیزانس نیز هست، زبان گرجی حاوی اطلاعاتی درباره ادبیات ناشناخته بیزانس است؛ برخی از آثار ادبیات بیزانسی در زبان گرجی موجود است. علاوه بر این، چهره فرهنگی مردم گرجستان را نمی توان در چارچوب خانواده یونانی-مسیحی قرار داد. نوشته های گرجستان، همچنین آثار ارزشمند ادبیات فارسی، عربی و سیریلیک را حفظ کرده اند. به عنوان مثال، در قرن دوازدهم و در ایران یک شاهکار ادبی فارسی بنام “ویس و رامین” بوجود آمد و در گرجستان هم یک نسخه گرجی از روی آن نوشته شد بنام (visramianis) که از نظر ادبیات فارسی بسیار با ارزش است. متن گرجی بسیار غنی و کاملا محفوظ باقی مانده و برای ترمیم متن اصلی بسیار مفید بوده است.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

در زمینه هنر کلیسایی و دینی نیز، زبان گرجی خدمت زیادی به اروپا داشته است. در زبان های اروپایی “فلسفه” از زبان لاتین ترجمه شده است و ترجمه لاتین نیز از یونانی است. نسخه یونانی نیز از اوایل قرن 11 شناخته شد. اما کتب فلسفی در زبان گرجی مربوط به قرون پنجم میلادی هستند. داستانها و  رمان های زیادی از قرون وسطی در زبان گرجی وجود دارد.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

بیانیه “حکمت و فلسفه” در یونان، ترجمه شده از نویسندگان ناشناخته گرجی است که بر اساس داده ها ابتدا در گرجستان و سپس در سراسر اروپا گسترش یافته است. ما می توانیم نمونه های دیگر را به کار ببریم تا روشن شود که آثار یاد شده نوشته شده در زبان گرجی از نظر ادبیات قابل توجه و جالب هستند.

مطالب مفید پیشنهادی
تماس با ما Contact Us

زبان گرجی بسیار عجیب و غریب است، ساختار گرامری آن باعث توجه زبانشناسان شده است.

فونتیک، مورفولوژی و نحو زبان گرجی شامل بسیاری از نشانه های خاص است که در زبان های دیگر دیده نشده است. محققان روسی و اروپایی همچنان تاریخچه علوم گرجستان و زبان گرجی را مطالعه می کنند.

بسیاری از آثار در زبانهای اروپایی به زبان گرجی منتشر شده است، تعدادی از آنها را نام می بریم:

سال 1629 در رم “فرهنگ لغات گرجی به ایتالیایی”.

در 1643 دستور زبان گرجی به زبان انگلیسی.

گرامر زبان گرجی در سال 1945 توسط بروس در آلمان.

در سال 1950 مطالعات دانشمند اتریشی (براوس) به زبان گرجی.

توسط پروفسور”سوخودار” فرهنگ لغت آلمانی-گرجی (1928).

در سال 1962، در ویسبادن آلمان و توسط پروفسور “کی” دیکشنری تطبیقی ​​زبانهای کارتولی.

در سال 1936 توسط محقق نروژی گرامر زبان گرجی .

کتاب “زبان گرجی” (پاریس، 1931).

گرامر زبان گرجی (1959)، سوئیس (زوریخ).

و کتب بسیاری که در سالهای اخیر در ارتباط با زبان گرجی منتشر شده است.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

گرجی ها قبل از قرن پنجم کتاب مقدس را به زبان گرجی ترجمه کردند. زبان گرجی قدیمی ترین اثر تاریخی کتیبه ای در فلسطین است. این کتیبه مربوط به قرن پنجم و نقطه عطف پالئوگرافیک از زبان گرجی می باشد، که نمونه های قدیمی تر از آن هنوز کشف نشده اند.

مطالب مفید پیشنهادی
قیمت املاک در گرجستان

سایر کتیبه های کشف شده به زبان گرجی در سوریه، فلسطین (بیت المقدس)، کوه سینا، بیزانس، کوه المپ در یونان، کوه آتوس، فرانسه، لهستان، انگلستان، ایتالیا و اتریش هستند.

این کتیبه ها بعنوان ثروت معنوی مردم گرجستان، آثار تاریخی و مکتوبی هستند که در قدیمی ترین مراکز ادبی جهان حفظ و نگهداری می شوند.

زبان گرجستان

آموزش زبان گرجی

در مرحله اول توسعه ادبیات مسیحی در گرجستان، آثار تاریخی زیادی از زبان ادبی ایجاد شد. ادبیات ترجمه شده به گرجی در این قرن فراوان است. در بین آثار مکتوب گرجی، آثار خدمات کلیسا روشن و بدیهی است، تمام کتب از کتاب مقدس، کتب مذهبی، اشعار مذهبی، الهیات، قوانین کلیسا، و همچنین بحث و غیره ترجمه شده است. اهمیت این ترجمه ها در دنیای ادبیات مسیحی این است که گرجی ها آنها را نه تنها از یونانی بلکه از عربی و، ارمنی ترجمه می کردند. این ادبیات ترجمه، همانطور که در بالا ذکر شد، در حال حاضر یک سرمایه قابل توجه برای کشف آثار از دست رفته است.

پکیج آموزش زبان گرجی و راهنمای سفر به گرجستان

آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

شماره تلفن پاسخگو: 09010632120

زبان گرجی به خوبی از عهده ترجمه کتب قدیمی ایرانی، از جمله “شاهنامه”، “ویس و رامین” و “کلیله و دمنه” برآمده است.

مطالب مفید پیشنهادی
تماس با ما Contact Us

“Kilila & Damana” , ” Lela & Majnuniani و بسیاری دیگر.

غنی ترین کتب داستانی گرجی از قرن پنجم به بعد خلق شدند.

اشعار گرجی در طول تاریخ توسعه یافته و تصفیه شده اند. شعر گرجی در بالاترین نقطه، در اشعار شوتا روستاولی و در منظومه “پلنگینه پوش”دیده می شود.

زبان گرجستان

georgian-language

واژگان و عناصر آوایی در زبان گرجی بسیار جالب است. زبان گرجی سیستم آوایی مخصوص به خود را دارد، اما اغلب وام گرفته از سایر زبانهای دیگر است.

در قرون وسطا زبان علمی و فلسفی گرجی ایجاد و توسعه یافت و ایجاد این زبان فلسفی بلافاصله به ترجمه ادبیات مذهبی کمک کرد.

نقش “یوآن پتریتسی” فیلسوف قرن نوزدهم میلادی گرجستان، در شناسایی زبان فلسفی گرجستان بسیار ویژه است. قلم Petritsi متعلق به آثار فلسفی اصلی و ترجمه شده است. آثار او از زبان یونانی به گرجی و دیگر زبانها ترجمه شده است. این ترجمه ها با نظرات گسترده ای همراه شده اند پتریسی یک اصطلاح فلسفی ایجاد کرده است که برای کلمات گرجی، تعریف فوق العاده دقیق از تمام اصطلاحات مشتق شده از زبان یونانی، لاتین یا سایر زبان های اروپایی می دهد. او مفهوم گرجی-یونانی را ایجاد کرد. او تعدادی از اصطلاحات فلسفی یونانی را در زبان گرجی وارد کرد (به عنوان مثال، ترجمان، نظریه، اسطوره، منطق، گفتمان، و بسیاری دیگر) در همان زمان، بسیاری از اصطلاحات فلسفی یونانی در زبان گرجی مطرح و معرفی شد. با اصطلاحات و نوآوری های او، زبان فلسفی گرجستان غنی تر شد. البته در علوم باستانی، آثار فیلسوفان گرجی در زمینه های هندسه، ریاضی، موسیقی و دیگر زمینه های تخصصی یافت می شود.

مطالب مفید پیشنهادی
نقشه گرجستان به زبان فارسی

گنج غنی از فرهنگ گرجستان، با زیبایی های جدید کلاسیک تزئین شدند. مردم گرجستان علاوه بر ادبیات، در سایر زمینه ها نیز دارای خلاقیت معنوی بوده اند و یک گنج بزرگ از متون علمی ایجاد کرده اند. از زمان بسیار قدیم ما با بسیاری از اشعار شفاهی و کتبی و هنرهای نمایشی روبرو هستیم. یکی از این میراث ملی، زبان شفاهی و ادبیات گرجی است. اصطلاحات عامیانه مردمی در زبان شفاهی همچنان محافظت می شود. این اصطلاحات و گفتار نغز، هنر شرقی گرجستان را تشکیل می دهند. در گرجستان برای حفظ منابع قدیمی حتی به زبانهای لاتین و منابع یونانی، رومی و نویسندگان بیزانس، همه متون جمع آوری و منتشر شده اند. به ترتیب زمانی، اولین منبع تاریخی، در زمینه سخنوری و فصاحت در زبان گرجی، مربوط به مورخ رومی تاسیتوس کرنل است. این امر به تاریخی از سخنان زیبای فیلسوفان و نظریه پردازان قرن چهارم می پردازد.

قرن چهارم در منطقه کولخیس، که امروزه در نزدیکی شهر پوتی قرار دارد، یک مرکز بزرگ آموزش و پرورش بوده است که مدرسه فلسفه و حکمت در گرجستان قدیم بوده و معلمان یونانی داشته است. اسم این مدرسه “کالچین” بوده و در دو زبان گرجی و یونانی تدریس می کردند.

آثار هنری و فلسفی به ویژه در قرون بعد از آن غنی تر شدند. در قرن بیستم، سیستم گرامر و ساختار زبانشناسی گرجی تدوین شد.

مطالب مفید پیشنهادی
اقامت در باتومی

در زبان ادبی قدیم گرجی، اصطلاحات یونانی و لاتین و سایر زبانهای فرهنگی آن دوران بچشم می خورد.

زبان ادبی گرجستان مدرن در قرن های اولیه، بسیاری از اصطلاحات فلسفی علمی قدیم را به ارث برده است که امروز همچنان در دانشگاه ها استفاده می شود.

پکیج آموزش زبان گرجی و راهنمای سفر به گرجستان

آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

شماره تلفن پاسخگو: 09010632120

تغییر و تطور الفبای گرجی

متون و آثار ادبی و تاریخی گرجی، با سه نوع الفبا دیده می‌شود که هر یک دارای شکل منحصر به خود و تکمیل کننده الفبای قبلی برای تسریع در نوشتن است. این سه نوع الفبا عبارتند از:

  1. آسُمْتاوْرولی
  2. نوسْخوری
  3. مْخِدْرولی
  • آسومتاورولی:

از سدهٔ اول پیش از میلاد مسیح تا سدهٔ نهم میلادی کاربرد داشته، از نظر شکل خیلی ساده بوده و از دایره، نیم دایره و خط راست تشکیل شده است. دارای اندازه برابر بوده و در یک خط نوشته می‌شده است که از سدهٔ نهم میلادی، به تدریج الفبای «نوسخوری» جایگزین آن شده، هرچند بعد از آن نیز حروف آسومتاورولی بر سردر کلیساها، آثار تاریخی و در مکاتبات مهم کشوری به عنوان سرتیتر دیده شده است.

  • نوسخوری:

از سدهٔ هشتم میلادی در متون و آثار ادبی و تاریخی دیده می‌شود که در چهار خط، با اندازه‌های مختلف، به صورت شکسته و به هم چسبیده و سریع نوشته می‌شود. این نوع الفبا تا سدهٔ یازدهم میلادی، همراه با الفبای «مخدرولی» دیده می‌شود.

  • مخدرولی:
مطالب مفید پیشنهادی
گرجستان

از سدهٔ یازدهم میلادی در متون گرجی دیده می‌شود و فرم پیشترفتهٔ «نوسخوری» است. در چهار خط، در اندازه‌های مختلف و ترسیم آن به شکل منحنی می‌باشد. در ابتدا از این الفبا فقط در متون دولتی و نظامی استفاده می‌شد، و در متون و اماکن مذهبی، «آسومتاورولی» و «نوسخوری» کاربرد بیشتری داشتند.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

الفبای کنونی گرجی

الفبای کنونی گرجی و شیوهٔ نوشتن آنها

الفبای کنونی گرجی نتیجهٔ تطور الفبایی است که از قرون وسطی در گرجستان رایج بود. این الفبا دارای ۳۳ حرف است که به صامت و مصوت تقسیم می‌شود. در زبان گرجی معاصر، ۵ مصوت (ა–ე–ი–ო–უ) و ۲۸ صامت وجود دارد و از چپ به راست نوشته می‌شود. هر کدام از حروف الفبای گرجی با صوت مطابقت کاملی دارد. از نظر تناسب و تطبیق نوشتار و تلفظ، الفبای گرجی فوق‌العاده کامل و عالی است. بدین معنی که در الفبای گرجی یک مثال عدم مطابقت حروف و اصوات دیده وجود ندارد.

زبان گرجستان

زبان گرجستان

پکیج کامل و جامع سفر و زندگی در گرجستان

برای اولین در ایران، سی دی صوتی آموزش زبان گرجی+نقشه برگ و کاغذی گرجستان+ کتاب آموزش زبان گرجی+ کتاب راهنمای تمام رنگی سفر به گرجستان، توسط شرکت سالواتورز تهیه شد
مناسب برای مسافران و علاقه مندان به زندگی در گرجستان

زبان گرجستان

CD آموزش زبان گرجی

پکیج کامل آموزشی و راهنمای سفر به گرجستان

مطالب مفید پیشنهادی
خودآموز زبان گرجی

CD صوتی 6 ساعت آموزش زبان گرجی به فارسی
کتاب مکالمات زبان گرجی
نقشه راههای گرجستان و ارمنستان و آذربایجان
کتاب جیبی تمام رنگی راهنمای کامل سفر به گرجستان
(ارسال با پست رایگان)
قیمت پکیج کامل (با تخفیف): 105.000 تومان

قابل ارسال به تمام شهرهای ایران 

برای تهیه پکیج کامل آموزش زبان گرجی و راهنمای گرجستان، مبلغ 105.000 تومان را به شماره کارت زیر واریز نموده و مشخصات واریزی را بهمراه آدرس به شماره تلفن 09010632120 پیامک کنید یا تلفنی اطلاع دهید.

(شماره کارت 6393.4610.3665.8686 بنام آقای محمد نجفی)

خرید پکیج زبان گرجی و راهنمای سفر به گرجستان

آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

شماره تلفن پاسخگو: 09010632120

زبان گرجی

گرجی به فارسی

زبان گرجی با تلفظ

آموزش زبان گرجی

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب salva_tours
سلام هموطن من مدیر وبسایت ایرانو جرجیا هرسوالی درباره گرجستان دارین می تونین از من بپرسین. تجربه من در خدمت شماست. تجارب من، نویسندگی درزمینه صنعت توریسم در گرجستان، اجرای تور، ثبت شرکت، مشاور سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان هستش. شماره موبایل من در گرجستان557 715 557 00995 هست که بدون نیاز به سیمکارت میتونید با وایبر، واتساپ یا ایمو و از طریق اتصال به اینترنت تماس بگیرین. آیدی تلگرام من salva_tours@ توصیه می کنم که برای اطلاع درباره گرجستان به کانال تلگرام سالواتورز بپیوندید salvatours@

دیدگاه شما

بدون دیدگاه