گرجستان روی نقشه

موقعیت جغرافیایی گرجستان روی نقشه

گرجستان در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است و از سمت غرب با دریای سیاه، از سمت شمال با روسیه، از سمت جنوب با ترکیه و ارمنستان و از سمت جنوب شرقی با آذربایجان هم مرز می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور آسیایی اروپایی تفلیس است. کشور گرجستان با مساحتی بالغ بر 69 هزار 700 کیلومتر یک کشور با جمهوری متمرکز نیمه ریاستی می باشد که حکومت آن از طریق دمکراسی نیابتی انتخاب می شود. کشور گرجستان به 9 منطقه، یک شهر و دو جمهوری خودمختار تقسیم می شود. این به نوبه خود به 67 ناحیه و 12 شهرستان خودگردان طبقه بندی می شوند.
جمعیت و دین گرجستان
طبق آخرین آماری که در سال 2017 بدست آمده جمعیت کشور گرجستان چیزی بالغ بر 3 میلیون 973 هزار نفر می باشد. طیف گسترده مردم ساکن گرجستان به معنی آرایه ای غنی از مذاهب فعال در این کشور است. امروزه بیشتر جمعیت این کشور یعنی 83.4 درصد را مسیحیان ارتدوکس تشکیل داده اند که در درجه اول پیروان کلیسای ارتدوکس گرجی هستند. در حدود یک درصد متعلق به کلیسای ارتدوکس روسی و 2.9 درصد پیروان کلیسای حواری ارمنی (ارتدوکس شرقی) می باشند که تقریباً تمام آنها ارامنه هستند. پیروان دین اسلام نیز 10.7 درصد از کل جمعیت گرجستان را تشکیل داده اند و اغلب در استان های آجارستان و کومو کارتلی و یک اقلیت قابل توجهی در تفلیس ساکن می باشند. کاتولیک های کلیسای ارامنه و لاتین نیز 0.8 درصد جمعیت را به خود اختصاص داده اند و بیشتر در جنوب این کشور و عده کمی از آنها نیز در تفلیس ساکن هستند. 2 درصد باقیمانده را هم پیروان ادیان دیگر تشکیل می دهند. همچنین یک جامعه یهودی قابل توجهی هم در تفلیس ساکنند.
واحد پول گرجستان
لاری واحد پول کشور گرجستان است که علامت اختصاری آن GEL می باشد. هر لاری به 100 تتری تقسیم می شود. نام لاری یک واژه گرجی باستانی به معنای دارای و گنج می باشد درحالیکه تتری یک اصطلاح پولی به معنای سفید است که توسط پادشاهی کولخیس (کشوری باستانی در غرب قفقاز) در قرن ششم پیش از میلاد استفاده می شد. اسکناس های لاری متشکل از 1، 2، 5، 20، 50، 100، 200 و 500 لاری می باشد که از اسکناس های 200 و 500 لاری به ندرت استفاده می شود. همچنین سکه های لاری نیز شامل 1، 2، 5، 10، 20 و 50 تتری و 1 و 2 لاری است.
تاریخچه گرجستان
با توجه به نشانه های یافت شده می توان رد انسان های اولیه را در قفقاز جنوبی و به خصوص گرجستان، خیلی پیش از دوره پارینه سنگی یافت. قبایل گرجی نیز یگانگی و اتحاد خود را از پایان عصر مفرغ آغاز کردند. از زمان هزاره دوم قبل از میلاد مسیح، همزمان با قدرت گرفتن آشوری ها اقوام گله دار و دام پرور سرزمین بین النهرین در این کشور سکنی گزیدند که بعدها امپراتوری اورارتور را تشکیل دادند. قلمروی اورارتور در زمان خود بزرگترین و وسیع ترین امپراتوری به شمار می رفت. اما همزمان با دوره ضعف آنها در قرن هفتم قبل از میلاد مسیح، آریایی ها پادشاهی ماد را تاسیس کردند. با قدرت گرفتن مادها و شکست امپراتوری اورارتو، مادها در حوالی کشور ارمنستان امروزی ساکن شدند و در نتیجه از ترکیب دو قوم آریایی و گرجی قوم ارمنی به وجود آمد. در اواسط قرن ششم قبل از میلاد مسیح هم هخامنشیان به جای مادها بر جنوب گرجستان باستان حکومت می کردند. کشمکش بین کنفدراسیون های مختلف گرجی درنهایت باعث تشکیل پادشاهی ایبریا به پایتحتی متسختا گشت. به این ترتیب نظام پادشاهی واحد در کشور گرجستان برای اولین بار در سال 1008 میلادی با اتحاد دو قبایل سنتی کولخیس و ایبریا بنیان نهاده شد. در طول قرن های 12 و 13 میلادی اقدامات پادشاه داویت چهارم و پادشاهان پس از وی گرجستان را وارد دوره ای طلایی کردند. در زمان ملکه تامار گرجستان به دوره ترقی فرهنگ و تمدن خود وارد شد. پس از گذشت قرن ها در قرن سیزدهم میلادی و با شروع حملات ویرانگر مغول به گرجستان عصر طلایی این کشور و پادشاهی آن سقوط کرد اما با تلاش های بسیار در دهه 1340 این سرزمین حق حاکمیت خود را مجدداً یافت. در اوایل دوران مدرن، گرجستان مجدداً ضعیف شد و با حمله خصمانه امپراتوری های ایران و عثمانی بار دیگر پادشاهی متحد گرجستان رو به زوال افتاد. وضعیت جغرافیایی و سیاسی پادشاهی این کشور بعد از سقوط قسطنطیه بسیار ضعیف گردید و در پایان دوران امپراطوری شرقی روم زوال پادشاهی گورجستان بیشتر نمایانگر شد. در پایان قرن پانزدهم این آشفتگی ها بالاخره نتیجه خود را نمایانگر کردند و گرجستان به یک کشور مسیحی محاصره شده توسط یورش های خصمانه همسایگان ایرانی و ترک خود تبدیل شد. موجی جدید از این تهاجمات در سال 1386 به گرجستان آغاز گردید، حملاتی که باعث فروپاشی پادشاهی متحد گرجستان در سال 1493 شدند.
سیاست گرجی ها در سال 1783 تغییر کرد و آنها درصدد ایجاد روابط بین و اتحاد با روس ها برآمدند، این تلاش آنها نتیجه ای جز الحاق اجباری شرق گرجستان با امپراطوری روسیه در سال 1801 را در بر نداشت. پس از فروپاشی روسیه در سال 1917 گرجستان اولین جمهوری مستقل خود را با عنوان جمهوری دموکراتیک گرجستان تحت حفاظت آلمان و بریتانیا تاسیس کرد. اما این پیمان در سال 1921 با حمله ارتش جمهوری شوروی فدراتیو سوسیالیستی روسیه به گرجستان نقص شد و این کشور به اتحاد جماهیر شوروی پیوست. گرجستان از سال 1991 و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تا به امروز مستقل شد. این کشور از همان اول بر سر جمهوری های خود مختار اوستیای جنوبی و آبخازیا با روسیه اختلاف داشت چرا که روسیه اجاره نمی داد که گرجستان حاکمیت خود را در این دو منطقه اعمال کند. اما بلاخره به دلیل ضعف دولت گرجستان تن به مصالحه با روسیه داد و پذیرفت که در امور جمهوری های خود مختار این مناطق دخالت نکند. علاوه بر این اختلافات گرجستان در دهه 1990 از نا آرامی ها و بحران های اقتصادی متعددی رنج می برد. این نا آرامی ها تا سال 2003 همزمان با انقلاب گل رُز به طول انجامید. همزمان با این انقلاب یک سیاست خارجی به شدت طرفدار غرب در گرجستان به وجود آمد و اصلاحات بزرگ دموکراتیک و اقتصادی در این کشور صورت گرفت. اوضاع سیاسی کشور در این دوران دگرگون شد و دولت جدید دوری از روسیه و نزدیکی به آمریکا را به عنوان راه خود در پیش گرفت. در طی انقلاب گُل رز رابطه گرجستان با روسه تیره و تار گردید، روسیه تحریم های اقتصادی خود را در برابر گرجستان شروع کرد و پشتیبانی اش را با جدایی طلبان از این کشور افزایش داد. جنگ های بین روسیه و گرجستان به اوج خود رسید.
با وجود این بحران ها و تغییر نیروهای سیاسی در کشور گرجستان از تلاش خود برای یکپارچه شدن با اروپا و اقیانوس اطلس دست نکشید. این کشور دچار تحولات شگرفی شد و به عنوان یک اقتصاد در حال توسعه به دنیا معرفی گردید. کشوری که در سال 2003 با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کرد و یک سرزمین شکست خورده محسوب می شد، اکنون در سال 2014 به اقتصادی با عملکردی نسبتاً خوب تبدیل شده. گرجستان به اتحادیه اروپا پیوست و اتحادیه اروپا بزرگترین شریک تجاری این کشور شد.
تعطیلات رسمی و مذهبی در گرجستان
در گرجستان روز اول و دوم ماه ژانویه به مناسب آغاز سال میلادی، روز هفتم ژانویه به مناسبت کریسمس یا همان تولد حضرت مسیح (مسیحیان اورتدوکس)، نوزدهم ماه ژانویه به مناسبت غسل تعمید حضرت مسیح، سوم ماه مارس به مناسبت روز مادر، هشتم ماه مارس به مناسبت روز بین المللی زن، نهم ماه آوریل به مناسبت روز یادبود و اتحاد ملی، نهم ماه مه به مناسبت روز پیروزی و روز اروپا (جشن سالانه صلح و اتحاد اروپا)، روز دوازده مه به مناسبت روز اندرو قدیس (Saint Andrew)، بیست و ششم ماه مه به مناسبت روز استقلال از اتحاد جماهیر شوروی، روز بیست و هشتم آگوست روز مریم مقدس، چهاردهم ماه اکتبر به مناسبت عید کلیسای سوتیتسخولی (Svetitskhoveli Cathedral) در متسختا (پایتخت پادشاهی گرجستان شرقی) و بیست و سوم نوامبر به مناسبت روز جرجیس مقدس از تعطیلات رسمی و مذهبی می باشند. همچنین روز عید پاک (مسیحیان اورتدوکس) نیز از تعطیلات رسمی این کشور است که روز آن متغییر می باشند.
نقشه سفر زمینی به گرجستان

نقشه سفر زمینی به گرجستان

اطلاعات کامل در مورد بلیط گرجستان، بلیط تفلیس و باتومی و سایر شهرها و کشورهای دیگر را از سالواتورز بخواهید.

پک کامل آموزشی و راهنمای سفر به گرجستان

پکیج کامل آموزشی و راهنمای سفر به گرجستان

پکیج کامل و جامع راهنمای سفر به گرجستان

برای اولین در ایران، سی دی صوتی آموزش زبان گرجی+نقشه برگ و کاغذی گرجستان(بعرض یک متر) + کتاب آموزش زبان گرجی+ کتاب راهنمای تمام رنگی سفر به گرجستان توسط شرکت سالواتورز تهیه شد
مناسب برای مسافران و علاقه مندان به گرجستان

پک سی دی صوتی آموزش زبان گرجی 
کتاب مکالمات زبان گرجی
نقشه راههای گرجستان (عرض یک متر)
کتاب جیبی تمام رنگی راهنمای کامل سفر به گرجستان
(ارسال با پست رایگان)
قیمت پکیج کامل (با تخفیف): 95.000 تومان

قابل تهیه در ایران و گرجستان

برای تهیه پکیج کامل آموزش زبان و راهنمای سفر به گرجستان، مبلغ 95.000 تومان را به شماره کارت زیر واریز نموده و عکس فیش واریزی را بهمراه آدرس به شماره تلفن 09010632120 پیامک کنید، یا به آیدی تلگرام زیر اعلام نمایید.

(شماره کارت 6393.4610.3665.8686 بنام آقای محمد نجفی)

 آموزش زبان گرجی

آموزش زبان گرجی

خرید آنلاین پکیج زبان گرجی (کلیک کنید)

 

زبان گرجستان
زبان رسمی مردم کشور گرجستان زبان گرجی است. این زبان یکی از زبان های قفقازی بوده و از خانواده زبان های کارتولی (زبان قفقازی جنوبی) می باشد. همچنین زبان گرجی یکی از 14 زبانی است که دارای الفبا هستند.

 

نقشه توریستی گرجستان

 Georgia-tourist-map-1

نقشه جاده های گرجستان
نقشه-گرجستان-فارسی-1

نقشه شهرهای مهم گرجستان
نقشه-گرجستان-فارسی

نقشه انگلیسی گرجستان
 Georgia country map

نقشه استان های گرجستان
نقشه-گرجستان-فارسی-سالواتورز

نقشه شهر تفلیس به زبان فارسی
 نقشه شهر تفلیس- توریستی

نقشه مترو تفلیس
نقشه-مترو-تفلیس-سالواتورز
 نقشه مترو شهر تفلیس 2

نقشه شهر باتومی گرجستان

نقشه باتومی

 

پکیج کامل “نقشه بزرگ کاغذی گرجستان، کتاب راهنمای مسافرت به گرجستان و سی دی و کتاب آموزش زبان گرجی”

برای اولین در ایران، نقشه برگ و کاغذی گرجستان(بعرض یک متر) + کتاب و سی دی آموز زبان+ کتاب راهنمای تمام رنگی سفر به گرجستان توسط شرکت سالواتورز تهیه شد

پاسخگوی آنلاین:

 آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

 آیدی پاسخگو در سروش: salva_tours@

آیدی پاسخگو در واتساپ: 00995557715557

 

کانال سالواتورز در شبکه های اجتماعی:

کانال سالواتورز در سروش: salvatours@

کانال سالواتورز در تلگرام :  salvatours@

کانال سالواتورز در اینستاگرام:salva_tours@

تلفن گرجستان 00995557715557

 

پکیج کامل نقشه گرجستان، راهنمای مسافرت به گرجستان وآموزش زبان گرجی شامل:
1- ننقشه گرجستان و کشورهای منطقه قفقاز (تمام رنگی، گلاسه، به عرض یک متر، مناسب برای مسافران زمینی گرجستان بخصوص با خودرو شخصی)
2- CD آموزش زبان گرجی به فارسی، بیش از 6 ساعت مکالمه و اصطلاحات زبان گرجی به فارسی قابل استفاده فایل های صوتی بر روی گوشی
3- کتاب آموزش مکالمه و اصطلاحات روزمره زبان گرجی به فارسی با تلفظ فارسی
4- کتاب جیبی، نفیس و تمام رنگی “راهنمای مسافرت به گرجستان” شامل تمام نکات قابل توجه در مسافرت، جاذبه های گرجستان، قوانین ومقررات لازم برای مسافرت، آشنایی با فرهنگ و مردم گرجستان و تمام چیزهایی که یک مسافر گرجستان باید بداند.
5- پکیج کامل شامل کلیه اقلام فوق

پک کامل آموزشی و راهنمای سفر به گرجستان

پک کامل آموزشی و راهنمای سفر به گرجستان

نقشه گرجستان کاغذی

نقشه گرجستان کاغذی

قسمتی از صفحات کتاب آموزش زبان گرجی

قسمتی از صفحات کتاب آموزش زبان گرجی

کتاب آموزش زبان گرجی

کتاب آموزش زبان گرجی

سی دی زبان گرجی

سی دی زبان گرجی

 

 فاصله تفلیس تا باتومی 378 کیلومتر و مدت زمان طی کردن مسیر با خودرو سواری حدود 5 ساعت است.

تور ترکیبی تفلیس باتومی یک تور دوروزه است که شامل ترانسفر از درب هتل با خودروسواری 7 نفره، راهنمای تور فارسی زبان، سیتی تور در تفلیس، یک شب اقامت در باتومی، یک صبحانه، دو وعده ناهار و گشت شهری در باتومی میگردد.

تور را با تماشای چند مکان زیبا و معروف در شهر تفلیس شروع میکنیم و پس از صرف ناهار به شهر باتومی خواهیم رفت.

شب را در یکی از هتلهای خوب در شهر باتومی سپری میکنیم و صبح روز بعد را به تماشای دیدنی های باتومی خواهیم گذراند.

پس از صرف ناهار در باتومی به تفلیس مراجعه میکنیم، البته در صورت درخواست مسافر میتوانیم این تور را دوروزه و یا بیشتر برگزار نمائیم.

فقط نیمی از جاده تفلیس به باتومی بزرگراه است و بقیه راه کوهستانی و جنگلی می باشد و امکان حرکت با سرعت زیاد وجود ندارد. بنابراین مدت زمان طی نمودن فاصله تفلیس تا باتومی حدودن 5 ساعت است.

با توافق میهمانان محترم امکان تغییر و کاهش هریک از برنامه ها وجود خواهد داشت.

در صورتی که میهمانان محترم تمایل به استفاده از هتل و یا رستورانهای معرفی شده توسط شرکت سالواتورز را نداشته باشند، میتوانند خودشان اقدام به تهیه و خرید آن بنمایند.

سفر در جاده تفلیس تا باتومی علاوه بر آشنایی با طبیعت و اقلیم گرجستان، شما را با زندگی مردم روستایی و شهرستان نشین گرجستان نیز آشنا خواهد کرد.

جاده تفلیس به گرجستان از میان چند شهر و روستاهای زیادی میگذرد.

هنگامی که به گرجستان و تفلیس سفر میکنید، حتمن سری به سواحل آبی و رویایی باتومی هم بزنید، زیرا سپری کردن اوقاتی خوش در کنار دریا، سفرتان را تکمیل خواهد کرد.

(برای آشنایی با جاهای دیدنی و جاذبه های تفلیس کلیک کنید)

(برای آشنایی با تور باتومی کلیک کنید)

برای اطلاع از قیمت تور گرجستان کلیک کنید

برای کسب اطلاعات بروز وجدید روزانه درباره گرجستان، عضو کانال تلگرام گرجستان شوید

پاسخگوی آنلاین:

 آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

 آیدی پاسخگو در سروش: salva_tours@

آیدی پاسخگو در واتساپ: 00995557715557

 

کانال سالواتورز در شبکه های اجتماعی:

کانال سالواتورز در سروش: salvatours@

کانال سالواتورز در تلگرام :  salvatours@

کانال سالواتورز در اینستاگرام:salva_tours@

تلفن گرجستان 00995557715557

 

salva_tours

سلام هموطن من مدیر وبسایت ایرانو جرجیا هرسوالی درباره گرجستان دارین می تونین از من بپرسین. تجربه من در خدمت شماست. تجارب من، نویسندگی درزمینه صنعت توریسم در گرجستان، اجرای تور، ثبت شرکت، مشاور سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان هستش. شماره موبایل من در گرجستان557 715 557 00995 هست که بدون نیاز به سیمکارت میتونید با وایبر، واتساپ یا ایمو و از طریق اتصال به اینترنت تماس بگیرین. آیدی تلگرام من salva_tours@ توصیه می کنم که برای اطلاع درباره گرجستان به کانال تلگرام سالواتورز بپیوندید salvatours@

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید