کارت هموطنی گرجستان

راهنمای دریافت کارت هموطنی و اقامت گرجستان

خلاصه ای از راهنمای دریافت کارت هموطنی (پاسپورت سبز) و سپس اقامت (پاسپورت قرمز) گرجستان (مخصوص گرجیان خارج از کشور گرجستان):

این متن در تاریخ ۲۶ بهمن سال ۱۳۹۴ تنظیم شده و ممکن است قوانین در طول زمان تغییراتی داشته باشد.

گرجیان فریدن برای اخذ اقامت کشور گرجستان بهتر است ابتدا کارت هموطنی گرجستان را دریافت کنند و سپس برای شهروندی این کشور اقدام کنند.

شهروندی قوانین خاص خود را داشته و حداقل مدت زمانی نیاز است تا در کشور گرجستان اقامت داشته باشند. حداکثر سالهای اقامت در خاک گرجستان شش سال در نظر گرفته شده است اما در مدت زمان کمتر نیز با توجه به حضور و فعالیت در کشور گرجستان می توانید برای شهروندی گرجستان اقدام کنید.

اقدام مستقیم برای گرفتن شهروندی در حال حاضر بی نتیجه است. ممکن است شرایط سخت فعلی در آینده تغییر کند.

بهتر است گرجیان خارج از گرجستان از فرصتی که دولت گرجستان برای گرجیان خارج از کشور (تاکید میکنیم گرجیان) در نظر گرفته است بهره ببرند و فعلا کارت هموطنی را بگیرید. بر طبق کارت هموطنی می توان کارت اقامت موقت این کشور را دریافت کرد و سپس اقدام به دریافت شهروندی (მოქალაქობა) کنند.

برای این کار نیاز است تا به گرجستان سفر کنند و اگر امکان این سفر را ندارند می توانند به کسی وکالت بدهند تا کارهای آنها را پیگیری کند. اما باید در نظر داشت که مراجعه شخص بصورت حضوری تاثیرگذارتر بوده و کارها با سرعت بیشتری انجام میگیرد.

در ادامه نیاز به تکمیل فرم درخواست، بیانیه درخواست،عکس و ترجمه محضری پاسپورت است. درخواست را  باید به اداره اقامت و ثبت اسناد ارائه داد و مبلغ اعلام شده را واریز کرد.

بعداز ده روز تا دوهفته برای مصاحبه با شخص درخواست کننده تماس گرفته شده و بعد از تحقیقات و استعلام های انجام شده و اثبات گرجی بودن شخص متقاضی در مدت هفتاد روز تا سه ماه(بسته به مبلغی که پرداخت می شود) نتیجه درخواست اعلام شده و کارت هموطنی صادر میشود.

برای هزینه ها اگر شخص متقاضی بخواهد تا پاسخ درخواست وی در طول مدت هفتاد روز اعلام شود باید مبلغی حدود ۱۰۱ لاری واریز کند و اگر بخواهد در طول مدت نود روز پاسخ درخواست خود را دریافت کند باید مبلغ ۵۱ لاری واریز کند.

هزینه ی ترجمه پاسپورت و محضری کردن آن در حدود ۱۵ تا ۲۰ لاری است. البته ممکن است در کنار این هزینه ها، هزینه های متغیری نیز داشته باشید. مانند هزینه ی راهنما، مترجم، ثبت آدرس و هزینه های اداری دیگر. این هزینه ها ممکن است با تغییر قوانین و در شرایط مختلف تغییر کند.

کارت هموطنی گرجستان

کارت هموطنی گرجستان

 

پاسخگوی آنلاین:

 آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

 آیدی پاسخگو در سروش: salva_tours@

آیدی پاسخگو در واتساپ: 00995557715557

 

کانال سالواتورز در شبکه های اجتماعی:

کانال سالواتورز در سروش: salvatours@

کانال سالواتورز در تلگرام :  salvatours@

کانال سالواتورز در اینستاگرام:salva_tours@

تلفن گرجستان 00995557715557

 

salva_tours

سلام هموطن من مدیر وبسایت ایرانو جرجیا هرسوالی درباره گرجستان دارین می تونین از من بپرسین. تجربه من در خدمت شماست. تجارب من، نویسندگی درزمینه صنعت توریسم در گرجستان، اجرای تور، ثبت شرکت، مشاور سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان هستش. شماره موبایل من در گرجستان557 715 557 00995 هست که بدون نیاز به سیمکارت میتونید با وایبر، واتساپ یا ایمو و از طریق اتصال به اینترنت تماس بگیرین. آیدی تلگرام من salva_tours@ توصیه می کنم که برای اطلاع درباره گرجستان به کانال تلگرام سالواتورز بپیوندید salvatours@

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید