بهترین مکانهای ماجراجویی در گرجستان

ماجراجویی در گرجستان

“طبیعت گرجستان بسیار متنوع است”.

مناظر و مکانهای بکر و زیبای گرجستان، انواع مختلفی از ماجراجویی برای کسانی که دوست ندارند در شهرو هتل بمانند یا تعطیلات را در ساحل سپری کنند، در گرجستان موجود است.

در مورد زمانها و برنامه ریزی های دقت کنید: بعضی از مقصد ها واقعا نیاز به زمان بیشتری برای رسیدن به آنها دارند، بنابراین بهتر است برنامه ریزی فعالیت های روزانه خود را سبک و کم تعداد در نظر بگیرید.

اگر ما از مرز شرقی گرجستان به سمت غرب حرکت کنیم، ما با کاختی، بزرگترین منطقه گرجستان آغاز خواهیم کرد. در آنجا شما با تپه های قرمز از ناحیه دیوید گاریجی، آتشفشان های گلوله Vashlovani و استپ خشک در اطراف کانون چچونا عبور می کنید. سپس این مناظر خشک و نیمه بیابانی به دره های سرسبز و وحشی تغییر می کند.

استان کاختی، یا به جای آن استان تاریخی توشتی، نیز محل هایی هستند که شما می توانید از مسیر های چالش برانگیز سرزمین گرجستان، خود را آزمایش و امتحان کنید.

Georgia-map

Georgia-map

رفتن به توشتی دشوار است گذرگاه روستایی “زمو آلوانی” (از توابع کاختی) تنها در فصل گرم باز است، اتومبیل ها معمولا در اواخر ماه ژوئن می توانند به آنجا می روند و پس از بارش برف در ماه اکتبر مسدود می شود.

هواپیماها و هلیکوپتر های کوچک نیز وجود دارند که گاهگاهی در این مسیر پرواز می کنند، اما تورهای منظم هوایی هنوز توسعه پیدا نکرده اند.

به هر حال، Tusheti یک مکان عالی رتهپیمایی و طبیعت گردی است، سنت ها و فرهنگ باستانی در این منطقه به خوبی حفظ شده و بسیاری از آهنگ های و موسیقی های گرجستان مربوط به این منطقه است.

در مناطق دیگر کاختی از جمله Omalo، Diklo، Dartlo، مکان های واقعا جذاب، بکر و دیدنی  وجود دارد که فقط مردم محلی و کسانی که در آنجا زندگی می کنند از آنها اطلاع دارند.

در میان سینه اغلب مردم گرجستان یک قلب گرم و شجاع وجود دارد، و به راحتی می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از حوزه های تاریخی شرق گرجستان به نام هایفوریتی است که هنوز یک مرکز توریستی بزرگ نیست اما یک مکان عالی برای طبیعت گردی، پیاده روی و کشف فرهنگ محلی است.

صعود به قلعه رها شده Mutso، دیدن آثار تاریخی Anatori و تجربه برخی از سنت های قبل از مسیحیت (در بعضی مناطق دورافتاده مردم بومی و کوهستانی هنوز خدایان و معابد خود را دارند) … به نظر می رسد هیجان انگیز باشد.

طبیعت بی نظیر کوه های قفقاز، صعود به قلل مرتفع (Datvisjvari در Hevsureti در ارتفاع 2676 متر، Atsunto  و Tusheti در 3431 متر) می تواند یک مقصد عالی برای کوهنوردی واقعی درگرجستان باشد.

در تمام مقاصد گردشگری و طبیعت گردی گرجستان زیبایی و بکر بودن خصیصه اصلی است.

مکان دیگری که در “خوسورتی” وجود دارد، دریاچه های آبودلور( یا دریاچه های رنگی) است، که به رنگهای سبز، آبی و سفید هستند.

برای رسیدن به دریاچه های رنگی ابتدا باید به دهکده Roskka برسید و سپس مسیر باقی مانده را پیاده طی کنید. معمولا یک روز طول می کشد، اگر می خواهید تمام دریاچه ها را به سرعت ببینید، به اردوگاه اهمیت ندهید، آن را انجام دهید و سفر خود را به مدت دو روز تقسیم کنید. رودخانه های آرواوی و مکتاری که در این مناطق جریان دارند بسیار مناسب برای تفریح ​​و قایقرانی هستند. آژانس های مسافرتی گرجستان از بهار تا اواخر پاییز تورهای ماجراجویی در این مناطق را ارائه می دهند.

تورهای پاراگلایدر و تورهای دوچرخه سواری در کوه ها قابل تهیه است، اما فقط در مناطق Stepantsminda، Juta و دره Sno، که کمی به تفلیس نزدیک است، وجود دارد.

در مسیر حرکت به سمت گرجستان غربی، شما همچنین می توانید مکان هایی را پیدا کنید که برای پیاده روی فوق العاده است – پارک ملی بورژوئی-خارگاولی با مسیرهای کوتاه و بلند، اجاره تجهیزات و امکانات شبانه یکی از آنها است.

دیگر ذخایر طبیعی گرجستان، غارهای ساتاپلیا و پرومتئوس هستند که تجربه ای را برای رفتن به حقیقت زیرزمینی ارائه می دهند و بسیار جالب است.

سوانتی و راچا، دیگر مناطق باستانی در گرجستان غربی هستند که برای دوستداران طبیعت بسیار جذاب است. توسعه زیرساخت های گردشگری در حال حاضر در سوانتی، جایی که دو پیست اسکی در پنج سال گذشته ساخته شده است، اما Racha همچنان بکر وکاملا خام است.

پیاده روی و رافتینگ در آب های سفید نیز وجود دارد، چشمان شما برای دیدن این همه شگفتی بسیار سپاسگزار خواهند بود، زیرا این زیبایی را در جای دیگر نخواهید دید.

در ساحل غربی گرجستان یکی دیگر از ذخایر طبیعی گرجستان واقع شده است، Mtirala یکی از مرطوب ترین مناطق گرجستان است.

جنگل واقعی و هیجان آن که شامل یک zipline است، ارزش تلاش کردن را دارد.

رفتن به Mtirala از باتومی 2 ساعت طول می کشد، جاده هنوز در حال توسعه است. تورهای جیپ و دوچرخه در این منطقه نیز موجود است، کوه های اسن منطقه از استان آجارا باور نکردنی هستند، مناظری که در سوانتی یا توشتی زیاد دیده نمیشود.

با آژانس اکوتوریسم “سالواتورز” تماس بگیرید تا اطلاعات مربوط به قیمت را بدست آورید و خود را برای سفر پر از احساسات آماده کنید!

پاسخگوی آنلاین:

 آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

 آیدی پاسخگو در سروش: salva_tours@

آیدی پاسخگو در واتساپ: 00995557715557

 

کانال سالواتورز در شبکه های اجتماعی:

کانال سالواتورز در سروش: salvatours@

کانال سالواتورز در تلگرام :  salvatours@

کانال سالواتورز در اینستاگرام:salva_tours@

تلفن گرجستان 00995557715557

salva_tours

سلام هموطن من مدیر وبسایت ایرانو جرجیا هرسوالی درباره گرجستان دارین می تونین از من بپرسین. تجربه من در خدمت شماست. تجارب من، نویسندگی درزمینه صنعت توریسم در گرجستان، اجرای تور، ثبت شرکت، مشاور سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان هستش. شماره موبایل من در گرجستان557 715 557 00995 هست که بدون نیاز به سیمکارت میتونید با وایبر، واتساپ یا ایمو و از طریق اتصال به اینترنت تماس بگیرین. آیدی تلگرام من salva_tours@ توصیه می کنم که برای اطلاع درباره گرجستان به کانال تلگرام سالواتورز بپیوندید salvatours@

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید